Anasayfa » Haberler » Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Doğu Türkistanlılar ile buluştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve AKP Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve il yöneticileri ile birlikte Doğu Türkistan kültür ve Dayanışma derneği nezaket ziyaretinde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ve AKP Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve il yöneticileri ile birlikte derneğimize nezaket ziyaretinde bulundu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız”ı Doğu Türkistan kültür ve Dayanışma derneği yönetim kurulu ve Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi sakinlerince karşılandı.

İlk olarak derneğimiz bahçesinde hazırlanan bölüme gelen Bakan Yıldız ve beraberinde ki heyet, burada bir süre hemşehrilerimiz ile sohbet ederek, onların sorunlarını dinledi. Dernek Genel Başkanımız Seyit Tümtürk bu ziyaretin anlamına vurgu yaparak bakan beye ve beraberinde ki heyete Doğu Türkistanlılar ve mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Tümtürk ayrıca, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın Doğu Türkistan davasına ve Doğu Türkistanlılara olan ilgisi dolayısıyla bizzat teşekkür etmiş, Başkan Bekir Yıldız’ın adete bir ağabey durumunda olduğunu bu nedenle her şartta Doğu Türkistanlılara yardım ettiğini vurguladı.

Seyit Tümtürk’ün konuşmasının ardından söz alan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ise Doğu Türkistan ve mazlum milletler konusun da daha başkanlık görevine talip olmadan öncede ilgilendiğini bu nedenle Müslüman-Türk aleminin kanayan yarası olan Doğu Türkistan ve nice mazlum millete hizmete çok erken dönemlerde başladığını şimdi ise aynı duygu ile hizmet etmeye gayret ettiğini söyledi. Daha sonra AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz bey bu davaya yabancı olmadığı Doğu Türkistanlıları çok uzun süreden beri tanıdığını söyleyerek, elinden tüm gayret ile yardıma hazır olduğunu dile getirdi.

Son olarak söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bey’de Doğu Türkistanlılar ile yeniden bir araya geldiği için mutlu olduğunu ve Doğu Türkistan meselesinin artık herkesçe bilindiğini bunun nedenin ise Kayseri’de bulunan Doğu Türkistanlıların yapmış olduğu hizmetler ve gayretler olduğunu söyledi. Bakan Yıldız konuşmasından sonra Doğu Türkistanlılar ile resim çektirdi. Daha sonra Bakan Taner Yıldız ve beraberinde ki heyet dernek binamıza geçerek burada ikramımız olan Doğu Türkistan’ın yöresel tatlarından “Samsa” isimli yiyecek ve ayran ikramı ile bir müddet daha Doğu Türkistanlılar ile sohbet etti.


 

Hakkında admin

Cevapla

x

Check Also

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in işkence kampında şehit oldu

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in toplama kampında şehit olduÇin Doğu Türkistan Halkını yok etmek için ...

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım ÖNSÖZ  “Bayılmadan önce duyduğum son söz  Uygur olmamın ...

DOĞU TÜRKİSTAN’DAN ACI HABERİ GELEN EKREM MEHMET’İN ARKADAŞLARI, QHA’YA KONUŞTU

Çin yönetiminin, Doğu Türkistan’daki sürdürdüğü baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan Uygur Türkleri hakkında her ...

Çin’in Doğu Türkistan’da barışçıl gösterilere kanlı müdahalesinin 11. yıl dönümü

Bugün 5 Temmuz 2020. Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de Çin güvenlik güçleri ve silahlı paramilislerin barışçıl ...

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Konseyi ...

TÜRK AVUKATLARIN DOĞU TÜRKİSTAN MÜCADELESİ: BAŞVURULAR BM’YE ULAŞTI

Türkiye’de faaliyet gösteren hukukçulardan oluşan Hukuk ve Fikir Platformu, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği baskıları, ...

Doğu Türkistan Raporu: Geçmişten Bugüne Dinî ve Etnik Baskılar

Giriş İnişli çıkışlı tarihî seyri içinde 1949 senesine kadar bir şekilde bağımsızlığını koruyan Doğu Türkistan, ...

Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz tarafından hazırlanan “Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım” ...

Son dakika: Dünyanın gözü burada… Fotoğraflar peş peşe geliyor, tam bir kaos!

Çarpıcı fotoğrafları Reuters ve AP haber ajansları bir bir servis ediyor, tüm dünya nefesini tutmuş ...