Anasayfa » Haberler » Hür Dünyadaki Uygurlar

Hür Dünyadaki Uygurlar

Hür dünyadaki Uygurlar, Doğu Türkistan’daki vatandaşları ile uyumlu hareket ediyorlar mı? Ki, hür dünyadaki 5 milyon Uygur var, bunlar içinde vatanı-halkı için vatanın bağımsızlığı için bir hayli iş yapmakta olanlar var, biz eksiklerimizden konuşalım şu anda.

1) Deniz derya altında kuru taş olmadığı gibi, düşman işgali altındaki ülkede siyasete uzak ya da karışmamış kimse olamaz.

Doğu Türkistan’daki Uygurlar çok ağır baskı altında, çok zor durumda, öyle olmasına rağmen canlarını feda ederek büyük kahramanlık gösteriyor, zulme isyan ediyor. (Yani ülkesini basan, yağmalayan, insani-hak hukuk, insani onur, gurur her şeyini çiğneyen, planlı projeli soykırım yapmakta olan düşmana karşılık veriyor)

Aslında her canlı; kuş-kurt, kedi bile kendi yuvasına tecavüz eden yabancıya karşılık gösterir.

Biz insanız, tarihten bu yana bağımsız devletimizi kurmayı, geliştirmeyi, muhafaza etmesini iyi bilmiştik.

1949’da bizi Mao, Stalin’den iki komünist cellat, gizlice anlaşarak cehenneme ittiriverdi… Komünizm propagandası ile zehirleyip kandırdı. 3 seneliğine komünistik yardıma gelen Çinlilerin birisi bin oldu (Niyeti Doğu Türkistan’a 260 milyon Çinliyi yerleştirmek), ülkesine dönmek yerine, bigünah yerlileri; yani Uygurları planlı projeli halde soykırım yapıyor.

Bugünlerde Doğu Türkistan’daki zulüm hançeri eti geçti, kemiğe yetti… Küçük-büyük, kadın-erkek hepsi bir yandan Cenabı Allah’tan yardım istiyor, bir yandan dünya halkından, BM’den yardım istiyor. “Bağımsızlık istiyoruz!” “Çinliler Doğu Türkistan’dan defol! Kendi ülkene git” diye haykırıp kendi toprağı için kendi toprağına düşüyor.

Hür dünyadaki Uygurlar, onların o sözlerini, arzusunu doğru tercüme edip veriyor muyuz?

2) 2009’da Çin büyük bir katliam yaptı. Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan “soykırım” dedi. Sağ olsun Türkiye bu olayı BM’ye ulaştırdı, ki Türkiye Başbakanı gibi birçok ya da çok sayıda devlet başkanının “soykırım” deme ihtimali var idi.

BM, 1949’dan bu yana Çin zalimlerinin, Uygurlara yani Doğu Türkistan’a yaptıklarını masaya yatıracaktı. Oradan, “Çin zalimleri! Doğu Türkistan’dan çıkıp git!” kararı çıkacak, tıpkı Filistin’deki İsrailliler için “Filistin’den çıkıp git!” kararı 63 defa çıkmış gibi.

– Neden bir defa olsa da o kararı çıkartamadık?

– Tam zamanında, hür dünyadaki bir kısım Uygur “liderler” -belirli makam mevki sahipleri- “Otonomiye istiyoruz” diye vatanımızın (halkımızın) zavallılığına zavallılık, vebaline veballik katmış oldu.

Çok büyük bir fırsat elden gitti, ki Doğu Türkistan’da şehit düşenlerin hiçbirisi otonomiye için ölmedi.

Otonomiye demek; “Doğu Türkistan toprakları Çin’indir, Çin’den ayrılmak istemiyoruz. Doğu Türkistan meselesi Çin’in iç işidir, hiç kimse, hiçbir devlet Çin’in iç işlerine karışamaz…” anlamına geliyor.

Ki, uyduruk otonomiyeyi Çin’in verdiği 50 sene oldu. Bunu bile bile “lider”ler otonomiye istedi.

Ki, Doğu Türkistan’daki aklı başında bütün insanlar bağımsızlık istiyor. Çin’den kurtulmak istiyor.

3) Birleşik Milletler, soykırıma karşı kurulan bir teşkilat idi. Hilekarlıkla ona girerek şu anda konsey üyesi olan Çin, dünya adaletini çiğniyor!

BM’nin kamplarından sığınmacı Uygurları Çin’in, yakalayıp götürüp gitmesi, Çin zalimlerinin BM’yi hem çiğnediğini gösteriyor.

Çin sahtekârlıkta aldı başını gidiyor. Kendisi Uygurları ezerek, soykırım yaparak tarihten silmeye çalışıyor. Bir yandan bilgisayar oyunları (photoshop) ile Uyguru terörist, kendini “sütten çıkmış ak kaşık” göstermeye çalışıyor.

Dünyadaki bir numaralı terörist Çin olduğu için, onun sınırı Çin şeddi, şu anda Çin’in tam ortasında kalmış durumda.

1949’dan bu yana Doğu Türkistan, Tibet, Moğul’a kendi toprağım demeye başladı. Mancuriye’yi hem yuttu Hanzu devleti Çin.

Yarın bir gün Şanghay anlaşmasına giren devletlerin hepsini “benim toprağım” derse şaşırmamak lazım.

4) Hür dünyadaki Uygurlar davamızı doğru dürüst sürdürelim. Hepinizin vatan kurtarma vazifeniz var. Kendi halkınız kanlar içinde!… Çin işkencesinde çırpınıp ölürken, yok olurken siz hep kendi nefsiniz peşinde koşmaya devam edecek misiniz? Bu dünyanın ya da o dünyanın size hiç mi sorgusu yok?! Kendi vicdanınızın hiç mi size sorgusu yok?!

Vatan-millet tehlikede! Hepimiz her şeyimiz vatan kurtarma yolunda sarfedemezsek, tarih bizi lanetleyecektir.

13.08.2011

Zeynure İsa

Hakkında admin

Cevapla

x

Check Also

Doğu Türkistan’da oruç tutan tutuklanıyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdulehed Er, yaşanan insanlık dramını gözler önüne ...

Uygurlar yeni baskılarla karşı karşıya

Doğu Türkistan’daki Uygurların yoğun olduğu Kuçar şehrine yeni atanan valinin bölge halkına yoğun baskı uyguladığı ...

“KALBİMİZİN DOĞUSU-DOĞU TÜRKİSTAN” PANELİ

Samsun İnsan Hakları ve İnsani Yardım Hareketi(İHH), Doğu Türkistan duyarlılığını artırmak iÇin Bafra ilçesinde “Kalbimizin ...

Türkiye’nin Doğu Türkistan Çıkmazı

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti ilişkilerinin akıbeti ne olacak? Türkiye’nin Doğu Türkistan konusundaki tavrı Çin Halk Cumhuriyeti ...

ÖZGÜRLÜK İÇİN TÜRKİYE’YE GELDİLER

Özgürce yaşamak için uzun ve zor bir yolculuk sonrası Kayseri’ye ulaşan Uygur Türkleri Doğu Türkistan’daki ...

Doğu Türkistan’da yeni bir Boraltan faciası yaşanmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM Kürsüsü’nden okuduğu Boraltan Köprüsü ağıtının şairi Murat Darga işte böyle bir ortamda ...

BBP ve Alperen Ocaklarının Doğu Türkistan Basın Açıklaması

Kahramanmaraş BBP ve Alperen Ocaklarının Doğu Türkistan’da  Çin  tarafından yapılan zulümle ilgili olarak bir basın açıklaması ...

‘Zulümden kaçış’ 13 ay sürdü

Etnik ve dini baskı nedeniyle Çin’in Uygur Özerk Bölgesi’nden kaçtılar. Geride anne-babalarını, çocuklarını bırakanlar oldu. ...

Uygur Türkleri İçin “Yardım Ve Koordinasyon Merkezi” Çalışacak

Kayseri, Çin zulmünden kaçarak gelen Uygur Türkleri için elinden geleni yapıyor. Valilik de bu konuda ...