Anasayfa » Makale ve Analizler » DOĞU TÜRKİSTANI SOMALİ İŞGAL ETMEDİ

DOĞU TÜRKİSTANI SOMALİ İŞGAL ETMEDİ

Doğu Türkistan’da ki Uygurları, Somalili kara çocuklar öldürmedi. Artık bu konuda anlaşalım. Sapla samanı karıştırmak, her söylenene inanmak, İslam- Türk medeniyetini yanlış anlamak ve ya hiç anlamamak anca böyle tanımlanabilir:

Doğu Türkistan’da ki Uygurları, Somalili kara çocuklar öldürmedi. Artık bu konuda anlaşalım. Sapla samanı karıştırmak, her söylenene inanmak, İslam- Türk medeniyetini yanlış anlamak ve ya hiç anlamamak anca böyle tanımlanabilir: ” Doğu Türkistan dururken, Somali’den bize ne?” ya da “Bizim çocuklarımız şehid oluyor, Suriye’nin derdi beni mi gerdi?”

Bu zihniyet milliyetçi, ülkücü, vatansever ya da ilay-ı kelimetullah anlayışının ürünü değildir. Bu zihniyet, cumhuriyet kurulduktan sonra Türklerin patates gibi Anadolu topraklarında bittiğini düşünen, Müslümanlığı hiçe sayan, ortaya sağlıklı bir soy tanımı da koyamayan, biraz Kemalist çok ama çokça milli şefçi ulusal yaklaşımın ürünüdür.

Onlar; laik, çağdaş ve ilerici (!) Türkiye Cumhuriyeti’ni Osmanlı İmparatorluğu’nun bakiyesi olarak görmezler. Kibrit kutusundan hallice olan misak-ı milli sınırlarının dışında kalan kimse ile ilgilenmezler. Bakmayın iki de bir de, Doğu Türkistanlı dindaş ve soydaşlarımızı öne sürdüklerine. Osman Batur’u tanırlar mı sanıyorsunuz? Velican Oduncu’yu bilirler mi? Gökbayrak sallayan elleri, Çin zulmüne direnmek için kaç kere göğe yükselmiştir?

Osmanlı kıvrana kıvrana büyük bir gürültü ile çökerken; onun enkazının altında bütün bir mazlum coğrafyası mahvoldu. Adalet medeniyetinin çatısı yok olurken, dışarda sadece Türkler mi kaldı sanıyorsunuz? Anladık…”Büyük devlet olma; himmet ehli olma nedir?” zaten bilmiyorsunuz. Bireyci, haris ve bencil duygularınızla dünyayı ve toplumsal hadiseleri değerlendirmeye çalışıyorsunuz.

Köşelerini sivri kalemleriyle değil Silivri desteğiyle tutmayı başaranların, üfürdüklerine kanıyorsunuz? Bunu yapmayın, papaza kızıp oruç bozmayın. Göğsünde süt kalmamış annelerin, yüzünü sineklerin parçalamaya başladığı yarı cansız bebelerin nafakasını çalmayın.

Hele bunu tertemiz Müslümanlardan olan Doğu Türkistanlıları öne sürerek asla yapmayın. Somali’de ihsanla açılan su kuyularına, avuç avuç toprak atma çabanıza en çok o asil Uygurlar üzülür. Çünkü zulmü yaşayan kavimler ancak birbirini anlayabilir.

MSB postallarının üzerine robdöşambr giyen ulusalcı yazarlar; ne açlığı bilir ne de zulmün ne demek olduğunu. Ve biz hiç birisini, hiç bir Doğu Türkistan eyleminde de görmedik. Üstünüzü biraz kazıdık. Daha dünün Maocusu, Sovyet Rusçusu çıktınız.

Ülkemize o beş para etmez çin mallarını Afrikalı insanlar sokmadı; çin devlet başkanına onur madalyasını; Türk bayrağını görünce secdeye varan Müslüman bir Somalili takmadı… Çinlilerle milyon dolarlık ticari anlaşmaları, üstünde bir karış bezi bile kalmayan Eritreli çocuk imzalamadı.

Evet Doğu Türkistan’a yeteri kadar sahip çıkılmadığı için birilerine kızgınız; ama bunlar açlıktan kıvranan kara kıtanın çaresiz insanları değil.

İşte bunlar bizim ellerimiz. Binlerce yıllık bir medeniyetin emanetini ve “yetimin başını okşa” diye buyuran bir dinin asaletini taşıyor.

Dün Doğu Türkistan’da uçak düşüren kement, bugün Somali’de su kuyusu, yarın Filistin’de sapan taşı, öbür gün Kandil dağında Mehmetçik’in ardında dua olacağız… Çünkü biz Müslümanız, insanız, Osmanlıyız… Sizlerde çekin zehrinizi üzerimizden. Allah rızasına koşanlara çelme takmak için iki de birde arka ayaklarınızı uzatmayın…
kaynak:
http://www.haberarz.com/dogu-turkistani-somali-isgal-etmedi-makale,498.html

Hakkında admin

Cevapla

x

Check Also

Doğu Türkistan’da oruç tutan tutuklanıyor

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdulehed Er, yaşanan insanlık dramını gözler önüne ...

Uygurlar yeni baskılarla karşı karşıya

Doğu Türkistan’daki Uygurların yoğun olduğu Kuçar şehrine yeni atanan valinin bölge halkına yoğun baskı uyguladığı ...

“KALBİMİZİN DOĞUSU-DOĞU TÜRKİSTAN” PANELİ

Samsun İnsan Hakları ve İnsani Yardım Hareketi(İHH), Doğu Türkistan duyarlılığını artırmak iÇin Bafra ilçesinde “Kalbimizin ...

Türkiye’nin Doğu Türkistan Çıkmazı

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti ilişkilerinin akıbeti ne olacak? Türkiye’nin Doğu Türkistan konusundaki tavrı Çin Halk Cumhuriyeti ...

ÖZGÜRLÜK İÇİN TÜRKİYE’YE GELDİLER

Özgürce yaşamak için uzun ve zor bir yolculuk sonrası Kayseri’ye ulaşan Uygur Türkleri Doğu Türkistan’daki ...

Doğu Türkistan’da yeni bir Boraltan faciası yaşanmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM Kürsüsü’nden okuduğu Boraltan Köprüsü ağıtının şairi Murat Darga işte böyle bir ortamda ...

BBP ve Alperen Ocaklarının Doğu Türkistan Basın Açıklaması

Kahramanmaraş BBP ve Alperen Ocaklarının Doğu Türkistan’da  Çin  tarafından yapılan zulümle ilgili olarak bir basın açıklaması ...

‘Zulümden kaçış’ 13 ay sürdü

Etnik ve dini baskı nedeniyle Çin’in Uygur Özerk Bölgesi’nden kaçtılar. Geride anne-babalarını, çocuklarını bırakanlar oldu. ...

Uygur Türkleri İçin “Yardım Ve Koordinasyon Merkezi” Çalışacak

Kayseri, Çin zulmünden kaçarak gelen Uygur Türkleri için elinden geleni yapıyor. Valilik de bu konuda ...