Anasayfa » Haberler » kaçak Çinliler yakalandı

kaçak Çinliler yakalandı

Her yıl binlerce kişinin kaçak yollardan geçiş yapmaya çalıştığı Türkiye-Yunanistan sınırında bu kez Çinliler yakalandı. 

Yasa dışı yollardan Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra İstanbul’a ulaşan kaçaklar, buradan çeşitli vasıtalarla Edirne’ye ulaşıyor.

Yunanistan’a komşu olan Edirne merkez ve ilçelerine getirilen kaçaklar burada bırakılıyor.

Yaya olarak yollarına devam eden kaçaklar, birinci derece kara askeri yasak bölgeye girerek sınırı geçmeye çalışıyor. Ancak kaçakların yolculuğu, sınır askeri birliklerinin devriyeleriyle son buluyor.

Hemen hemen hergün yaşanan kaçak sınır geçme teşebbüsünde yakalanan şahıslar, işlemlerin tamamlanmasının ardından Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim ediliyor. Avrupa ülkelerine yapılan kaçak yolculuğa genellikle Filistin, Mynmar, Somali, Irak, İran, Cezayir, Afganistan, Eritre, Pakistan uyruklu kaçaklar çıkıyor. Ancak her geçen gün bunlara yeni ülkeler de dahil oluyor.

Jandarmanın, son olarak Edirne merkez ve ilçelere bağlı köylerde yakaladığı 117 kaçaktan 10 tanesi Çin uyruklu çıktı. Çinliler dışında, Türk ve Türkmenistan uyruklu şahıslar da yakalandı.

kaynak:(CİHAN)

Hakkında admin

Cevapla