Anasayfa » Makale ve Analizler » “Japonya’nın Orta Asya Politikaları”

“Japonya’nın Orta Asya Politikaları”

Doç. Dr. A. Merthan Dündar tarafından hazırlanan “Japonya’nın Orta Asya Politikaları” raporunun grafik tasarımı yapılarak baskısı gerçekleştirildi.

Türk Cumhuriyetlerinin bağımsızlıklarının 20. yılı, Türkiye’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Mütevelli Heyet Başkanlığımız da bu kutlamalara, Kazakistan’da yapılan etkinlikler dışında, Türkiye’de bölgeye yönelik olarak hazırlattığı raporlarla destek veriyor.

 Ankara Üniversitesi DTCF Japon Dili ve edebiyatı Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. A. Merthan Dündar tarafından hazırlanan “Japonya’nın Orta Asya Politikaları” raporunun grafik tasarımı yapılarak baskısı gerçekleştirildi.

 Raporda, Dünyanın en zengin ülkelerinden olan Japonya’nın, üretimini ve yüksek refahını devam ettirebilmesinin en önemli şartlarından birisi olan enerji ihtiyacını karşılayabilmek için çeşitli alternatifler denediğini, bunlardan birinin de zengin yer altı ve yer üstü doğal kaynaklara sahip olan Orta Asya bölgesine ihtiyaç duyması nedeniyle, bölgeyle ilgili geliştirdiği projelere ver veriliyor.

Raporun tamamını okumak için tıklayınız

Hakkında admin

Cevapla