Anasayfa » Haberler » Türk dünyası hukukçuları, 14 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Türk dünyası hukukçuları, 14 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Kurultaya şu ülkeler katılacak: Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan (Ahıska), Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan, Çin, Doğu Türkistan, Irak (Kerkük), Özbekistan (Karakalpakistan), Yunanistan (Batı Trakya), Altay, Başkurdistan, Çuvaşistan, Hakasya, Tataristan, Tuva.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Türk Dünyası Hukuk Kurultayı, 14 Kasım Pazartesi günü İstanbul’da başlıyor. Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ev sahipliğinde başlayacak kurultaya, Türk dünyasından çok sayıda hukukçu katılacak.
Farklı Türki Cumhuriyetlerden, içinde yaşadıkları ülkede bazen çoğunluk bazen de azınlığı oluşturan Türk hukukçuların bir araya gelip hukukun çeşitli alanlarda tebliğler vermesi, birbirlerini tanımaları, görüş alışverişinde bulunmaları, tecrübelerini aktarmaları amacıyla düzenlenen II. Türk Dünyası Hukuk Kurultayı, 14 Kasım’da Swiss Otel’de başlıyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katılması beklenen kurultaya Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi ev sahipliği yapıyor.
Farklı ülkelerden bilim insanları ve üniversite yöneticilerinin katılacağı kongre, tüm katılımcılar için çok boyutlu bilimsel işbirliklerinin kurulması, bu ülkelere değerli hukukçular yetiştirilmesi, bilimsel projelerin ilk adımlarının atılması için de önemli bir zemin oluşturacağı belirtildi.
Kurultaya şu ülkeler katılacak: Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan (Ahıska), Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan, Çin (Doğu Türkistan), Irak (Kerkük), Özbekistan (Karakalpakistan), Yunanistan (Batı Trakya), Altay, Başkurdistan, Çuvaşistan, Hakasya, Tataristan, Tuva.

Hakkında admin

Cevapla