Anasayfa » Haberler » “Doğu Türkistan Uygur Türklerinin Hürriyet ve İstiklal Mücadelesi” Adlı Kitap Yayınlandı

“Doğu Türkistan Uygur Türklerinin Hürriyet ve İstiklal Mücadelesi” Adlı Kitap Yayınlandı

u yakınlarda “Doğu Türkistan Uygur Türklerinin Hürriyet ve İstiklal Mücadelesi” adlı kitap “Bayrak” Neşriyat tarafından İstanbul’da yayınlandı.

RFA/Arslan-Doğu Türkistan Vakfının sabık vekili, Yazar Prof. Dr. Sultan Mahmut Kaşgarlı

Bu kitabı Doğu Türkistan Vakfının sabık vekili, yazar Prof. Dr. Sultan Mahmut Kaşgarlı yazdı. Bu kitap Prof. Dr. Sultan Mahmut Kaşgarlı’nın araştırma ve ilmi makaleleri toplamı olup, kitapta okuyuculara Uygurların ve Doğu Türkistan’ın durumu, Çin’in asimilasyon politikaları, Uygurlara yönelik insan hakları ihlalleri açıklanıyor.

“Doğu Türkistan Uygur Türklerinin Hürriyet ve İstiklal Mücadelesi” adlı kitabın kapağı- Ocak 2012 Türkiye

Bu kitap 2 bölümden oluşmakta olup, birinci bölümü ilmi ve araştırma makalelerinden meydana geliyor. 2. bölüm ise, tebrik ve taziye nameleri içeriyor. Türk dilinde yazılmış olan 367 sayfalık bu kitap sert mukavva kapaklı olarak tasarlanmış olup, kitabın dış kapağına Kaşgar Hitgah camisinin resmi yerleştirilmiş.

            Bu kitaba Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan Takdim yazısı yazmış. Biz bu kitap hakkında daha fazla malumata sahip olmak için kitabın müellifi Prof. Dr. Sultan Mahmut Kaşgarlı ile görüştük. RFA-Arslan 

Hakkında admin

Cevapla