Anasayfa » Haberler » TÜRK’ÜN ÖZGÜRLÜK RUHU VE DOĞU TÜRKİSTAN

TÜRK’ÜN ÖZGÜRLÜK RUHU VE DOĞU TÜRKİSTAN

Yeryüzü coğrafyasında Türk nesli oldukça onun suretini değiştirebilirsiniz. Fakat özgür lük ruhu asla değiştiremeyeceksiniz. Türk neslinin karakteriyle müsemma olmuştur. Özgürlük ve bağımsizlik.

TÜRK’ÜN ÖZGÜRLÜK RUHU VE DOĞU TÜRKİSTAN

Yeryüzü coğrafyasında Türk nesli oldukça onun suretini değiştirebilirsiniz. Fakat özgürlük ruhunu asla değiştiremeyeceksi-niz. Türk, neslinin karakteriyle müsemma olmuştur. Özgürlük ve bağımsızlık ruhu, bu değişmez bir gerçektir.

Özgürlük ve bağımsızlığın simgesi olan Türk’ün karakterinin ve ruhunun değiştirilmesi asla mümkün olmayacaktır. Bu özgürlük ruhu âdete genlerine kodlanmış ilahi bir vergidir.

Yer demir gök bakır olmadıkça bu böyle devam edecektir. Doğu Türkistan on yıllardır zalim, zorba kızıl Çin tarafından işgal altındadır. O toprakların karayağız, yiğit gençleri asla teslim olmamıştır ve olmayacaktır da. Dünyada hangi ülke düşmanlar tarafından işgal edilmesinde ses çıkarmasın… Korkutmakla, toplu soykırımlarla, katliamlarla, her alandaki emperyalist uygulama ve sömürgeleştirme taktikleriyle gözüken Çin bu sevdasına kavuşamayacaktır. Çin geçmişten ibret babına ders alsaydı, can Türkistan’ımızı böylesine alçakça ve kalleşçe işgale kalkışmazdı. Geçmişten bugüne orantısız güç/kuvvet kullanarak milyonlarca UYGUR TÜRK’ÜNÜ katletmiştir.
Doğu Türkistan topraklarımızda özgürlük/bağımsızlık mücadelesi verecek olan yiğitler güruhu UYGUR TÜRKLERİ her daim dik durmasını bilecek hiç bir zaman diz çökmeyecektir. Türk’ün karakterinde teslim olmak yazmaz. Yeryüzünün çeşitli bölgelerinde zalim ve zorba diktatör rejim ve yöneticilere karşı verdikleri şanlı mücadele ve sonrasında esen değişim rüzgârlarından zorba Çin yönetiminin etkileneceği kesindir. Uygur Türkünün karakter yapısında zaten var olan direniş ruhu bu süreçten direkt olarak haklı olan payını alacaktır. Bundan hiç şüphesiz olmasın. Zamanın ve değişimin ruhunu anlamayan dikta sistem ve yönetimler hiçbir zaman akmakta olan nehri tersine çeviremeyeceklerdir.
Soykırım politikası izleyen zalim zorba Çin, Doğu Türkistan Uygur Türkleri üzerinde uygulaya geldiği devlet terörü ve siyaseti ters tepecektir.
Yeryüzü coğrafyasındaki esmekte olan değişim sürecinden mutlak surette Çin de etkilenecektir. Yel değirmenlerine karşı izlediği politikadan zararlı çıkacaktır. Dünyadaki gelişmeler bunu göstermektedir. Uzakdoğu’daki Doğu Türkistan yıllardır süren özgürlük mücadelesinde vazgeçilmez misyonundan bir milim sapmamış ve yoluna devam edecektir.
Karşımızda nüfusuyla, ekonomisiyle, askeri gücüyle Çin bile olsa tarihi tersine çeviremeyecektir. Yüzyıllardır gerek Rus gerekse Çin mezalimi karşısında kendi vatan topraklarını kurtarmak için vermiş oldukları vatan savunması mücadelesinde verilen şehitler tarihin vicdanında insanların sinelerinde unutulmaz yerini almıştır.
Selenga Irmağının suyundan beslenen yiğit Türk evlatları dünyada esen değişim rüzgârından kendileri hesabına gerekli dersi almış olmaları ve de sabırla ve kararlı bir şekilde özgürlük ve bağımsızlık ateşini daha da büyüteceklerdir. Ataların atası, şanlı Türk tarihi medeniyetinin anayurdu, Orta Asyanın fatihi Uygur Türkleri DOĞU TÜRKİSTAN için canlarını vermeye kanlarının son damlasına kadar tek bir fert kalıncaya kadar hazır beklemektedir.

Anadolu Türk Devleti tebası olarak bizlerde kardeşlerimizin yanında olduğumuzu teyit ediyoruz. İslam dinini kendi istek ve iradesiyle kabul ederek dünya ve ahirete bakış açısı rayına oturan UYGUR TÜRKLERİ’nin özgürlük, bağımsızlık meziyeti Türk milletinin çok önemli bir hasletidir. Korkak, kalleş Çin tarafından böyle biline… Necdet ÇELİKDÖNMEZ Gazeteci-Araştırmacı-Yazar Emekli Astsubay Paye Edebiyat, Kültür, Sanat Bülteni Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni  – ELAZIĞ

Hakkında admin

Cevapla

x

Check Also

3 ülke anlaşmayı askıya aldı! Çin’e kötü haber

Almanya, Çin’in Hong Kong Özel İdare Bölgesi’nde eylülde yapılması planlanan Yasama Konseyi (Yasama Meclisi) seçimlerinin ...

Türk iş adamı Ali Kılıç Uygur Türklerine yardım edeceği iddiası ile Çin’de tutuklandı

Türk iş adamı Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 2015 yılından bu güne kadar ...

Uygur kadın Türkiye’de okuduğu için 20 yıl hapis cezasına çarpıtıldı

Çin komünist rejimi Doğu Türkistanlı Uygur Türklerini Yurt dışında eğitim aldığı nedeniyle tutuklayıp hapse atmaya ...

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in işkence kampında şehit oldu

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in toplama kampında şehit olduÇin Doğu Türkistan Halkını yok etmek için ...

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım ÖNSÖZ  “Bayılmadan önce duyduğum son söz  Uygur olmamın ...

DOĞU TÜRKİSTAN’DAN ACI HABERİ GELEN EKREM MEHMET’İN ARKADAŞLARI, QHA’YA KONUŞTU

Çin yönetiminin, Doğu Türkistan’daki sürdürdüğü baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan Uygur Türkleri hakkında her ...

Çin’in Doğu Türkistan’da barışçıl gösterilere kanlı müdahalesinin 11. yıl dönümü

Bugün 5 Temmuz 2020. Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de Çin güvenlik güçleri ve silahlı paramilislerin barışçıl ...

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Konseyi ...

TÜRK AVUKATLARIN DOĞU TÜRKİSTAN MÜCADELESİ: BAŞVURULAR BM’YE ULAŞTI

Türkiye’de faaliyet gösteren hukukçulardan oluşan Hukuk ve Fikir Platformu, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği baskıları, ...