Anasayfa » Haberler » Hatice Gökçe, Uygur İlçi’nin tasarım koordinatörü oldu

Hatice Gökçe, Uygur İlçi’nin tasarım koordinatörü oldu

Türkiye’de erkek modasının öncüsü olarak görülen ve avangard tasarımlarıyla bilinen Hatice Gökçe, Uygur giyim markası İlçi ile üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Gökçe, üç yıl boyunca markanın tasarım koordinatörü olacak.
Orta Asya pazarında büyümek amacıyla tasarımcı-firma işbirliğine giren İlçi markası, Şangay,Pekin ve Urumçi’de tasarım ve üretim faaliyetlerini sürdürüyor. 10 senelik bir geçmişe sahip olan şirketin Çin genelinde toplam 19 mağazası bulunuyor.
Hatice Gökçe, bu işbirliğinin Uygur ve Türk tekstil sektörünü bir araya getirmesi açısından önem taşıdığının altını çizerek, “Erkek giyim markası olma yolunda attığımız adımlarla, 12 yıllık yolculuğumuzun sonunda edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak için markamızı uluslararası bir alana taşıdık” dedi. Ayrıca, Türkiye’nin hedef pazarı olan Çin’in bu dönemde tasarım ve moda sektörü için yeni olanakları beraberinde getireceğine de belirtti.

Defile danışmanlığı
Çin ve Uygur basınının yoğun ilgi gösterdiği imza törenine yerel yöneticilerin yanı sıra kamu yöneticileri, İlçi Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri, Uygur sanatçıları, Türkiye’de de sergi açmış Kaşgarlı Mahmut resmi ile bilinen ünlü ressam Gazi Ahmet ve İlçi şirketi çalışanları katıldı.
Hatice Gökçe, İlçi için ağırlıklı olarak erkek giyim koleksiyonları ve kadın koleksiyonu hazırlayacak. Ayrıca markanın Uygur özerek bolge’de yapacağı tüm defile ve benzeri etkinliklerde moda danışmanlığını görevini üstlenecek. Gökçe, hazırlayacağı ilk koleksiyon olan 2013 İlkbahar-Yaz’ın defilesini 2012 Ağustos ayında gerçekleştirecek.
Bu ortaklık, Türkiye ile Uygurlar arasındaki tekstil ilişkileri farklı bir boyuta taşıyarak yeni ticaret olanaklarının doğmasını da sağlayacak.

Hakkında admin

Cevapla