Anasayfa » Makale ve Analizler » İsviçre, Türkiye gibi birçok ülkeye teşekkürler Tenridağı’ndan

İsviçre, Türkiye gibi birçok ülkeye teşekkürler Tenridağı’ndan

 İsviçre’ye teşekkürler. Bugünlerde 55 Uygur’u vatandaşlığına aldı.

Zeynure İsa

 İnsan haklarına saygılı, adaletli, ezilenin, doğrunun yanında yer alan, Çin’den korkmayan, Uygur, Moğol, Tibet’in bağımsızlıktan ibaret haklı davasını destekleyen devletler, hükümetler, insanlar az değil dünyamızda.

         1) İsviçre’ye teşekkürler. Bugünlerde 55 Uygur’u vatandaşlığına aldı.

         2) Türkiye’ye teşekkürler… Padişah Abdülaziz Han’dan tutun bugüne kadar olan bütün devlet büyükleri Doğu Türkistan halkını kurtarmak için ellerinden geleni yapmışlardır. (Mesut Yılmaz’ın gaf yaparak “Doğu Türkistan toprakları  Çin’indir” demesi mevzuumuzdan dışarı)

         1950’lerde Sayın Süleyman Demirel, Hindistan’dan İsa Yusuf Alptekin başkanlığındaki Uygur-Kazak kardeşlerini Türkiye’ye getirdi. (Karlı dağların şirin saf havasında at koşturan bu insanlar, özellikle Kazaklar, Hindistan’ın sıcak havasına uyum sağlamakta zorluk çekerek hasta düşüyorlardı.)

         2009 senesi Sayın Tayyip Erdoğan, soykırıma “soykırım” diyen bu dünyadaki ilk Başbakan oldu.

         Sayın Abdullah Gül hem Doğu Türkistan’a kadim teşrif eden ilk Cumhurbaşkanı oldu. Sayın Devlet Bahçeli, Uygur Türkleri ile kucaklaştı. Bugünlerde çok Uygurlara vatandaşlık verildi.

Türk büyüklerinin hepsine 72 milyon bütün Türk halkına teşekkürler..

         3) Ana karnına sığmış Uygur oğlanları bir ara dünyamıza sığmadı. Guantamun’dan çıkmış suçsuz Uygur oğlanlarını kimse istemedi, kabul etmedi. Allah’a şükürler olsun ki, 5 ülke onları istedi, bağrına bastı: Arnavutluk, Bermuda, Palav, İsviçre, El Salvator.

         4) 2009 olayından sonra binlerce Japon halkı ellerine ay-yıldızlı mavi bayrağı alarak gösteriler yaptı.

         Ortada Çin engeli olmasaydı, okyanus ortasındaki Japonya ile Teklimekan çölü kucaklaşarak hasret giderirdi.

         Doğu Türkistan halkı için her halükarda yardım elini uzatan yürekten hisdaşlık eden Japon halkı için teşekkürler.

         5) 2009 katliamında, Sayın Ahmedi Necat Uygur halkını destekledi. Teşekkürler İran!

         (Üzülerek eklemek istiyorum, o zaman Özbekistan gibi bazı kan kardeşlerimiz Ruslar ile birlikte katil Çin’i desteklemişti. Kardeşlerimiz Çin’in yalan propagandasından kurtulacağından eminiz.)

         7) Finlandiya hiç unutmadı ki eski tarihi, onbirbin sene öncesindeki dünya ikliminin değişimini… ecdatlarının Tenridağ, Teklimekan boylarından geldiğini…

         8) Başka ismi yazılmayan bizi destekleyen bütün insanlara, devlet kurumlarına teşekkürler, başka makalelerde bir bir teşekkür edeceğiz.

         9) Rusya ile Çin arasındaki geniş coğrafyada bir halk var, bu halk sanki ot. Bir yandan Rus bir yandan Çin kestiler, biçtiler… Bazen ikisi anlaşarak paylaştılar… İki değirmen taşı arasında ezilen bu halk; yani Rus ile Çin’den nefret eden bu halk, Amerika’yı sevdiler, yani biz sevdik; hem de “Düşmanımızın düşmanı bizim dostumuzdur” diye sevdik.

         Birkaç Uygur teşkilatlarının faaliyetlerine izin veren ve birçok Uygur’u bağrında barındıran Amerika’ya teşekkürler…

         Ama, duyduğumuza göre Amerika onlara “Bağımsızlık isterseniz para yok, demokrasi isterseniz para vereceğiz” diyormuş.

Çin’in demokrasi anlayışı: esrar içmek, ahlâksızlık, saçma sapan pis işlerin hepsidir. Bağımsızlık diyenlerin küçük dillerini keserek ibreti alem yapıp öldürdü, öldürmektedir, öldüreceklerdir.

Ha!.. Bazı ülkeler (milletler) önce otonomi, demokrasi isteyip sonra bağımsızlığa gidebilir. Çünkü onların karşısında bir buçuk milyar nüfuslu aç ejderha yok!

Bazı Uygur “liderler” “Nihai hedefimiz bağımsızlık” diyor, Kızıl Çin’in işgali 63 sene oldu.

Bir Türk kızı diyor ki “Allah korusun vatanımızı düşman basarsa birimizin gözüne bir gece bile uyku girmez. Biz 72 milyon o gece düşmanı yok ederiz…”

Biz taşları sayana kadar Çin kum taneciklerini saymaz mı?!

Çin, şu an binbir koldan soykırımı yıldırım hızıyla sürdürmüyor mu?

(Bazen katı, bazen yumuşak, Çin deyimiyle “Vinwang, wu Vang’ın devlet idare etme usulü, ok-yayın telini kâh sıkı çekmek, kâh boş bırakmak” yöntemleridir.

Katliamdan sonra Çin memurlara yüzde yüz zam verdi, onları maşa olarak kullanarak fakir çiftçi kesimi yok etmeye çalışıyor (Zaten Uygur’un %70 –yüzde yetmişi- çiftçidir.)

Amerika, Rusya parçalandıktan hemen sonra Çin’i parçalamalıydı. Uygur, Moğol, Tibet’in bağımsızlığını desteklemeliydi, aksi halde zarara giren sadece Uygur, Moğol, Tibet değil, Amerika da zarara girecek… Çünkü Çin’in niyeti dünyaya tek başına hoca olmaktan öte, Çin ırkından olmayan bütün insanları yok etmektir.

Onun için Türkiye ile Suriye’nin savaşmasını istiyor, buraların savaş meydanı olmasını istiyor. Buralara silah satıp para kazanmaya çalışıyor. Karşı güçlerin her ikisini yok etmek için sinsi planlar hazırlıyor. Aynı anda hem Filistin hem İsrail’i destekliyor. Hem Amerika’ya “Senin ile biz terör mağduruyuz” diyor, hem de Talibanlara destek veriyor…23.10.2012

Zeynure Öztürk

Hakkında admin

Cevapla

x

Check Also

Türkiye’nin GKRY’ye giden Çin uçağına izin vermediği iddialarına tepki .

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Çin’den Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) insani yardım taşıyan uçağın, Türkiye hava sahasından geçiş için zamanında ...

Bir Doğu Türkistanlı’nın yaşadıkları 1

Doğu Türkistan’da nelerin yaşandığına dair en sağlıklı bilgileri bizzat orada yaşayan Uygur Türkü ile yaptığı ...

Türk İşadamından Uygur Zulmüne Karşı Çin’e Ticari Ambargo Çağrısı

Denizli’de faaliyet gösteren DENKROM firmasının sahibi Kadir Akıncı’nın, Çin’in Uygur Türklerine yaptığı zulme karşı başlattığı ...

11 Mayıs Koronavirüs tablosu! Türkiye Corona virüsü son dakika vaka sayısı! Koronavirüs son durum

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü son dakika vaka sayısı ve ölüm sayısını açıkladı. Türkiye’de güncel Koronavirüs ...

8 Nisan Türkiye corona virüs vaka ve ölü sayısı kaç oldu?

VAKA VE İYİLEŞEN HASTA SAYISINI GÖSTEREN TABLO Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yapılan 40 bin 520 koronavirüs testinden 3 ...

Türkiye’de koronavirüsten can kaybı 168’e yükseldi

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Koca, koronavirüs ...

Doğu Türkistan’da neler oluyor

Çin’in Wuhan kentinde patlak veren coronavirüs salgını Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’da can almaya devam ...

Doğu Türkistan’da coronavirüs bahanesiyle soykırım

Çin’de patlak veren coronavirüs tehdidinin birçok ülkenin yanı sıra Doğu Türkistan’a da sıçradığı iddia edildi. ...

“Çin İşkencesinin Eğitim ve Uygulama Laboratuvarı: Doğu Türkistan”-2

Doğu Türkistan’ın Çin işgalinde yaşadıklarını, buradaki Türklerin dinî ibadetten tutun da, kimlik, kültür asimilasyonu, ad, ...