Anasayfa » Tarih Bilgileri » sigma profil boyutları ve kullanım alanları

sigma profil boyutları ve kullanım alanları

Sigma Profil Serileri

Yapı ve üretim sektörleri içinde en yaygın şekilde kullanılan malzemelerden olan profillerin üretim ve kullanım aşamalarında istenilen yüksek mukavemet gücünü elde edebilmek için çoğu zaman farklı seride üretimler yapılmaktadır. Buna bağlı olarak sigma profil üretimleri içinde firmalar hafif ve ağır sigma profil serileri ile çalışmalarını ortaya koyabiliyorlar. Hafif sigma profiller daha çok küçük çaplı yapı projeleri içinde ya da yapı projelerinin sadece belirli bir bölümünde tercih edilen profil çeşitlerinden sayılmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak üretimi yapılan bu ürünlere ek olarak ağır seriler dahilinde yapılan profil üretimlerinde ise hedeflenen şey çok daha yüksek bir mukavemet gücüne sahip olan profilleri ortaya çıkarmak olmaktadır.

Sigma Profil Nerden Alınmalı?

Çoğunlukla CNC tezgahlar üzerinde kesimleri yapılarak kusursuz bir şekilde üretimi yapılan sigma profillerin arasında teknik açıdan gözle görülür ve projelerde etkisini ayrıca hissettirebilecek olan farklılıklar bulunmasa da satın alma koşulları açısından sigma profil tercihi yapılırken farlı firmaların incelenmesi faydalı olmaktadır. Örneğin, bir firma içinde profil satın alırken Ağır sigma profil serileri ile kişilerin karşılaşması onların projelerini çok daha farklı boyutlara çıkarmasında etkili olabilmektedir. Bu sayede istenilen ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak kesin çalışmaların ortaya konması mümkün olabiliyor. Kişiler bunu yaparken firmaların daha önce ortaya koymuş olduğu başarılı çalışmaları da dikkate alarak alışverişlerini kolayca yapabilirler.

Sigma Profil Çeşitleri Nelerdir?

Kişisel kullanımların ötesinde küçük çaplı ve çelik ağırlıklı inşaat projeleri ve makine üretim aşamalarına dahil edilerek kullanılan sigma profiller arasında kişilerin ihtiyaç duyduğu talepleri karşılayabilecek olan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Bunlar arasında fiziksel yapısı itibarıyla çok daha dayanıklı bir malzeme kalitesi sunabilen kanatlı formdaki profil çeşitleri olduğu gibi aynı zamanda kullanılacağı yere göre üretimi farklılaştırılan ürünler de bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk dikkat çeken ürünler özellikle aynı zamanda profillerin çeşitli projelerde seçilmesindeki en temel etken sayılan hafiflik özelliği oluyor. Bunu sağlamak adına üretim aşamalarında light sigma profil ismi ile çok sayıda farklı boyutta malzeme üretimi yapılmaktadır.

Light Sigma Profil Nedir?

Profillerin kullanılacağı hemen hemen her alanda kişilerin istediği şey yapıları üzerindeki ağırlıklarını en aza indirerek hafif bir alan oluşturmak ve bunun yanı sıra bu hafifliğin mümkün olduğu kadar kişilere dayanıklılık sağlaması olmaktadır. Bu konuda en avantajlı malzeme ise Light sigma profil modelleri oluyor. İstenilen her tür ihtiyacı karşılamak üzere çok farklı ölçülerde üretimi yapılan bu ürünler kişilerin uzun süreli olarak ayakta kalabilecek olan projeler gerçekleştirmesinde etkili oluyor. Bu konuda kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünlere ulaşmak adına mutlaka farklı malzemeden üretimler yapan firmalara başvurması gerekmektedir. İhtiyaç olması halinde kişiler daha fazlasını istedikleri takdirde ağır seri ürünlere geçerek bu malzemeleri tercih edebilirler.

Hafif Sigma Profil Ürünlerin Özellikleri

Alüminyumdan elde edilen ve otomatik olarak CNC tezgahları üzerinde projeleri çizilerek üretimi yapılan ürünler arasında en sıklıkla kullanılan ürünler hafif sigma profil ürünleri olmaktadır. Kendilerine has hafifliği ve kanallı yapısı ile inşaat ve yapı sektörü ile birlikte sanayideki üretim alanlarında da sıklıkla tercih edilen bu ürünlerin en büyük avantajı sahip olduğu hafifliğe rağmen yüksek oranda dayanıklılık gücünü elinde tutması oluyor. Bu sayede çok küçük alanlar işgal eden malzemelerle çok uzun süreli olarak projelerin hayatta kalabilmesi sağlanabiliyor. Bu malzemelerin aynı zamanda paslanmaz yapıda olması da bu tür bir kullanıma uygunluk sağlamaktadır.

Hafif Sigma Profil ile Diğer Profillerin Arasındaki Farklar

Profil üretimi yapan firmaların üretimleri sırasında temelde dikkate aldığı konu ortaya çıkan kullanıcı ihtiyaçların karşılamaya yönelik en iyi ürünleri kullanmaktır. Bu konuda profil üretimleri için hafif ve ağır seri profiller olmak üzere iki farklı çeşitte ürünlerin üretimine devam etmek söz konusu olabiliyor. Bu konuda özellikle Hafif sigma profil ağır serideki ürünlerden kullanım alanlarına hizmet etme ile farklılık göstermektedir. Diğerlerinden farklı olarak daha az mukavemet oranına sahip yerlerde kullanılan bu ürünlerin özellikle hafiflik açısından alternatifi olmayan bir malzeme olması pek çok projede bu ürünlerin kullanımına olanak sağlıyor. Kişiler ihtiyaçları ölçüsünde profillerin kesilmesini firmalardan talep ederek projelerini hayata geçirebilirler.

45×45 Sigma Profil Nerelerde Kullanılır?

Profil çeşitleri arasında teknolojinin desteği ile ortaya çıkarılarak üretilmiş olan çok sayıda farklı boyutlarda ve özelliklerde ürün bulunmaktadır. Bunlar arasında ince et yapısına sahip olan hafif serileri takip eden en etkili ürünler ise 45×45 sigma profil oluyor. İnce yapıdaki profillerin geneline oranla daha dayanıklı olan yapısı ile yapı ve konstraksiyon işlemlerinde tercih edilen bu ürünler farklı çeşitleri ile istenilen taleplere uygun olarak da üretilebilmektedir. Buna göre dayanıklılığı artırılmak istenen reklam stantları, makine parçaları, pencere ve pano üretimlerinde de bu profil çeşidi kullanılabiliyor. Bunlara ek olarak aşırı yük altına girilmeyecek her alanda da benzeri kullanımların gerçekleştirilmesi söz konusudur.

45 x 45 Sigma Profil Çeşitleri

Hazır makinelerde tüm teknolojik imkanlar kullanılarak üretimleri gerçekleştirilen profiller arasında 45×45 sigma profil için farklı özelliklere sahip olan çeşitli ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Bu ürünler arasında ilk bakışta dikkat çekenler hafif formdaki sigma profil ve standart formdaki sigma profil oluyor. Klasik olarak tercih edilen hafif modellerin kullanım alanları ve özelliklerinin yanı sıra 45 x 45 ölçülerinde standart modeller çok daha dayanıklı bir performans ortaya koymaktadır. Bu sebeple çalışma masası, büyük tezgahlar, makinaların ana bağlantı noktaları gibi yerlerde güvenle bu ürünlerin kullanılması mümkündür. Profil alacak olan kişilerin önce projelerini belirlemeleri ardından kesimleri yaptırmaları gerekmektedir.

30×30 Sigma Profil Özellikleri

Boyutları itibarı ile küçük çaplı yapı işlerinde tercih edilen 30×30 sigma profil daha çok farklı üretim aşamalarında firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu üretimler sırasında makineler yapılırken başta dış cephenin sağlamlaştırılmasında ve iç bölmelerin birbirinden kesin bir şekilde ayrılmasında bu profiller tercih ediliyor. Bunlara ek olarak tezgah statüsüne sahip olacak alanların uzun süre boyunca kullanıma olanak sağlaması adına sigma profil seçimi yapılırken 30 x 30 boyutlarındaki bu profiller tercih edilebilir. Küçük çaplı projelerde ortaya koyduğu güç performansı ile kendini ispatlıyor olsa da sigma profilin çeşitleri arasında ince bir görünümü olması sebebiyle fazla güç gerektirmeyen alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Boyutlarına Göre Profil Çeşitleri Nerden Bulunur?

Sanayi alanlarına gidildiğinde çok kolay bir şekilde her türden ihtiyaca yönelik olarak farklı boyutlarda profil üretimi yapan firmalarla karşılaşılmaktadır. Tamamı CNC tezgahlarda ve makinelerde kesilen bu ürünler arasında bir farklılık olmayacağı düşünülse de işçiliğin etkilerini bu ürünler üzerinde gözlemleyebilmek mümkün oluyor. Buna ek olarak kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yerden alışveriş yapmaları istedikleri tüm profil çeşitlerini bir arada bulmaları ile mümkün olmaktadır. Özellikle 30×30 sigma profil alırken fiyatları uygun tutan bir yerden alışveriş yapılması aynı zamanda firmanın genel fiyatları hakkında da bir fikir verecektir. Bu sebeplerle profili satın almadan önce firmalar arasında bir araştırma yapılması avantajlı olacaktır.

45 x 90 Sigma Profil Hafif Serisi

Dayanıklılık ve sağlamlığın artırılması adına tercih edilen profil ürünler içinde sigma profil kullanımı oldukça yaygındır. Sahip olduğu özel yapıdaki formu sayesinde yüksek güçler altında dahi etkili performans gösterebilmektedir. Genel olarak bu tür ürünler tercih edilirken kullanım ihtiyaçlarına bakılmasına rağmen mümkün olduğu kadar hafif formdaki malzemeleri tercih edilmesi gerçekleştiriliyor. Buna göre en çok kullanılan ürünlerden biri de 45×90 sigma profil olmaktadır. Kendisinden daha küçük boyuttaki ölçülerden daha etkili bir performans gösteriyor olmasına rağmen yine hafif seriler içinde yer alarak daha küçük çaplı projelerde kullanılan bu ürünler farklı özelliklere sahip olan çeşitleri ile çok geniş alanlarda da kullanılabilmektedir.

Standart Formda 45 x 90 Sigma Profil

Genellikle yapı üzerinde ağırlığın mümkün olduğu kadar alınması ve hafif ama dayanıklı alanlar yaratılması adına üretimine devam edilen ve projeler içinde yoğun şekilde kullanılması ile büyük ilgi gören profiller arasında hafif serilere ek olarak farklı projeler için ağır seri ürünler de üretilmektedir. Bunlar arasında yer alan 45×90 sigma profil ağır seri ürünleri çok daha fazla güç altında kalabilecek yerlerde tercih ediliyor. Makinaların gövdelerinde ve ana bağlantı noktalarında kullanımı yaygın olan bu profillerin aynı zamanda konveyör gövdelerinde ve şasi yapımlarında da sıklıkla üretici firmalar tarafından yoğun bir şekilde kullanılması söz konusudur.

90 x 90 Sigma Profil Özellikleri

Her bir profil üretimi yapılırken bu profilin projelerde nasıl kullanılacağına ilişkin detaylara bakılmakta ve aynı zamanda bu projelerdeki kullanımlarındaki beklentileri karşılayacak şekilde profillerin üretimine devam edilmesi sağlanmaktadır. Buna bağlı olarak hafif ve ağır seriler içinde en çok tercih edilen profillerden biri olan 90×90 sigma profil için çok sayıda kullanım alanına uygunluk sağlayacak şekilde üretim yapılmaktadır. 90 x 90 ebatlarındaki bu malzemenin kullanım açısından geniş bir alan sunması ve aynı zamanda farklı açılardan temas noktalarına sahip olma özelliğini içinde barındırması ile sıklıkla tercih edilmesi söz konusu olabiliyor. Ayrıca bu ürün 45 mil, burç ve yüzük takılmasına olanak sağlayan yapısı ile de sıklıkla tercih edilmektedir.

90 x 90 Sigma Profil Kullanım Alanları

Hafif ve ağır seri üretimler içinde iki farklı formu olan 90×90 sigma profil için bu farklı yapıdaki ürünler adına çeşitli kullanım alanları yaratmak da söz konusu olabilmektedir. Özellikle geniş alana sahip olan ve yüksek güç altında uzun süre dayanıklılığa sahip olması beklenen alanlar içinde bu tür profillerin kullanılması söz konusu olabiliyor. Aynı zamanda yapı sektörü içinde de küçük çaplı projelerde kalıcılık istendiği zaman en etkili çözümlerden biri de bu profil çeşidi olmaktadır. Hareket elemanlarının takılabilmesine olanak sağlayan yataklama sistemi ile bu ürünler oldukça avantajlı olmaktadır.

Hakkında admin

x

Check Also

Belçika parlamentosunda Çin’in Uygurlara yönelik uygulamalarının “soykırım” olarak tanınması istendi

Belçika parlamentosunda Çin’in Uygur Türklerine yönelik politikalarının “soykırım” olarak tanınması çağrısı yapan karar tasarısı sunuldu. ...

Uygur Türkleri, Çin’deki yakınlarının akıbetlerini öğrenmek istiyor

Çin’in Sarıyer’deki konsolosluğu yakınlarındaki eylemlerini sürdüren bir grup Uygur Türkü, gözaltı kamplarında tutulmasından korktukları aile ...

Japonya’dan, Çin’in sahil güvenliğine yabancı gemileri vurabilme yetkisi veren yasaya tepki

Japonya Savunma Bakanı Kişi, yasanın uygulanmasına ilişkin ülkesinin “ciddi seviyede endişeler” taşıdığını belirtti. Tokyo Japonya ...

Çin ve Hindistan arasındaki yarım asırdan uzun süreye dayanan gerilim dinmek bilmiyor

Çin ve Hindistan sınırında yarım asırdan uzun süreye dayanan egemenlik tartışmaları nedeniyle iki nükleer güç ...

Pentagon’da kurulan Çin Görev Gücü, sıcak savaşın ayak sesleri mi?

ABD Başkanı Joe Biden’ın, Savunma Bakanlığı (Pentagon) bünyesinde sadece Çin’e odaklanacak “Çin Görev Gücü” adlı ...

Hindistan ve Çin tartışmalı bölgede anlaşmaya vardı: İki taraf da geri çekilecek

Çin ile Hindistan arasında Himalaya Dağları’nın batısındaki ihtilaflı Ladakh bölgesinde krizi dindirmek için, gerilimin had ...

ABD: Çin’in komşuları sindirme politikalarından endişe duyuyoruz

ABD’li üst düzey yetkililer, Çin ve Hindistan askerlerinin arasında çatışmaların yaşandığı Ladakh bölgesindeki gelişmeleri yakından ...

Çin’in kamplarda tuttuğu Uygur Türkleri BBC’ye konuştu: ‘Sistematik tecavüz ve işkence vardı’

Matthew Hill, David Campanale ve Joel Gunter / BBC News BBC’nin elde ettiği yeni veriler, Çin’de Sincan Özerk Bölgesi’nde ...

Katil Çin’in Türkiye Büyükelçiliğine Uygur Türklerinden tepki

Katil Çin’in Türkiye Büyükelçiliği, mağdur Uygurların yaptığı haklı eyleme için skandal bir açıklama yayınladı. eyy ...