Anasayfa » Makale ve Analizler » 300 Türk’ün hayatı tehlikede

300 Türk’ün hayatı tehlikede

Dünyanın neresinde bir Türk varsa yüreğimiz orada atıyor. Ayağı taşa takılsa, bizim canımız yanıyor. Sadece Türkleri değil insanlığa karşı da bu hisler içindeyiz. Kargaşanın sona ermesi, Türklüğün yükselmesine, Dünya’ya adalet dağıtmasına bağlı. 

HaberRes_39250

 Başka ülkelerin taşeronu değil kendi projelerimizin sahibi olacağımız günlere ulaşmak için, Türk Milliyetçilerine görev düşüyor.

 Çin zulmünden kaçan Doğu Türkistanlı 300 kardeşimiz şu anda Tayland’da. Düşünebiliyor musunuz, bir yıl önce yola çıkılmış. Sayıları daha fazlaymış. Çoluk çocuk çetin şartlarda karlı dağları aşmışlar. Çin’in yüzyıllar boyunca süren baskısı altında yaşam mücadelesi veriyorlar şimdi.

 Hülasa Türklük ağlıyor. İnsanlık can çekişiyor. Müslüman coğrafya deseniz kan oluk oluk akıyor. Müslümanlıktan geçinenler, çakalların taşeronu olmuş. Dünya en kötü dönemlerinin birini yaşıyor. Haklılar haksız olmuş, haksızlar başa taç edilmiş.

taylandtiki-uyghur-musapir

 Sömürgeci güçler Türklerin başını ezerken, başka insanlara sömürülecek yeni alanlar açıyor. Velhasıl Dünya Türkleri bekliyor. Allah’ın iyiliğini, adaletini yaymaları için. Atam Metehan döneminde Çinliler huzur ve hukuk içinde yaşamak için, Türk topraklarına kaçıyordu ölümü göze alıp.

 Uygur kardeşlerimiz Türkiye’ye ulaşmak için çıktıkları zorlu yolculuğun ara durağı Taylan’da belirsizlik içinde bekliyor. Çin’e geri gönderilmeleri hepsinin katledilmesi anlamı taşıyor. Türkiye devleti olaya el koymalı, 300 Doğu Türkistanlı kardeşimizi buraya getirmeli.

taylandtiki-uyghur-musapir-1

 Üstelik Adana Büyükşehir belediyesi onlara sahip çıkıyor. 300 Uygur direk Adana’ya bile indirilebilir.

 Bu arada Tayland’daki Bangkok Büyükelçiliğimize şu mesajı gönderdim. (4 Aralık 2014 -Perşembe) “Tayland’daki 300 Uygur Türk’ü ile ilgili bir girişiminiz oldu mu? Olduysa durum nedir? 27’sinin gözaltına alınma sebebi nedir? Kendileri ne zaman Türkiye’ye intikal ettirilecek?”

 Cevap hemen geldi.(5 Aralık 2014) “Sayın Neval Kavcar, Söz konusu kardeşlerimizin durumu Büyükelçiliğimizce yakından izlenmekte ve gelişmeler hakkında makamlarımıza düzenli olarak bilgi sunulmaktadır. İyi dileklerimizle. T.C.Bangkok Büyükelçiliği Embassy of Turkey”

 Bir daha yazdım “Bu kardeşlerimizin Türkiye’ye gelme isteğinin yerine getirilmesi yönünde çalışmanız var mı? Çin’e teslim edilmeleri demek hayatlarından olmaları anlamı taşıyor. Umarız ki Uygurların talepleri Türkiye tarafından kabul edilir.” (5 Aralık 2014)

 Cevaben, Dışişlerine sorun denmiş. Onları aşıyor durum. Verilen cevaptan da anlaşılacağına göre şimdilik, o Türklerin talebini karşılamaya da niyetleri yok. Türkiye’den tepki duyulmayacağına inansalar oralı bile olmazlar.

 Dışişleri Bakanlığının 300 Türk ile ilgili görüşü, çalışması nedir diye sordum hemen.. “Tayland’daki 300 Doğu Türkistan Türkü kardeşimizi Türkiye’ye ne zaman getirmeyi planlıyorsunuz?” dedim. Cevap bekliyorum bakalım.

 Bu arada AKP iktidarı izlemeyi bırakıp, bir an önce girişimde bulunmalı. Atılacak adım belli. 300 Doğu Türkistan Türk’ü Türkiye diye yola çıktığına göre, gerekli görüşmeler Tayland’la bir an önce yapılıp, anavatana doğru yola çıkartılmalı o kardeşlerimiz. Aylardır nasıl olup da Tayland’da bırakılıyorlar o da başka vahamet.

 Geri iade edilirse o Türkler, öldürülmeleri dahil başlarına gelmeyen zulüm kalmayacak. O insanlar Türk diye mi ilgilenmiyor iktidar? Kötü bir iddia fakat böyle söyleniyor. O bakımdan kardeşlerimiz en kısa zamanda Türkiye’ye getirilmeli.

 Değerli ülküdaşlar lütfen Tayland Büyükelçiliğimiz ve Dışişleri bakanlığımız, Cumhurbaşkanını e-postalarımızla duyarlı hale getirelim.

Türkiye Bangkok büyükelçiliği……. embassy.bangkok@mfa.gov.tr

Cumhurbaşkanlığı……  cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

Dışişleri bakanı…….https://twitter.com/MevlutCavusoglu

 Kaynak: http://www.ortadogugazetesi.net/

Hakkında admin

x

Check Also

HÜZÜN COĞRAFYASI: DOĞU TÜRKİSTAN

Büşra GÜNDOĞAN SASAM Staj Bitirme Ödevi olarak hazırlanan bu çalışmada; Doğu Türkistan’ın Çin ile olan ...

Doğu Türkistan nedir?

Doğu Türkistan 1949 yılında Çin tarafında ışgal edilip ve şu anda Xing Jian diye bilinen ...

Doğu Türkistan’ın geleceği yavrularımız Sayın Yalçın TOPÇU tarafından kabul edildi.

Doğu Türkistan’ın geleceği olan yavrularımız Ankara’da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın TOPÇU tarafından kabul edildi. İstanbul, ...

Orta Asya’da propaganda rekabeti için ABD’ye yeni kaynak

ABD’nin 2017 yılı mali bütçesinde Orta Asya’daki ülkelere Rusya’ya karşı propaganda gücünü artırmak için ek ...

Doğu Türkistan’da bir gece

Hamburg’da yaşayan Memet Aydemir, ata yurdumuz Türkistan’a turist kimliğiyle giderek soydaşlarımızın gündelik hayatıyla ilgili yüzlerce ...

Uygurlar’dan Çin-HDP yakınlığına tepki

Uygurlar, Çin Komünist Partisi’nin HDP’ye yaptığı davetin reddedilmesini istedi. Uygurlar, Çin’in HDP’yi Türkiye’ye karşı kullanmak ...

Çin’in Fransa işbirliği ile Türk vatandaşlarına İnterpol Tuzağı kanıtlandı

Çin’in Fransa işbirliği ile Türk vatandaşlarına İnterpol Tuzağı kanıtlandı Doğu Türkistan Bülteni   haber sitesi ...

Doğu Türkistan davasını dünyaya anlatmaya çalışıyoruz

Hollanda Uygur Vakfı ve Hollanda Türk Federasyonu (HTF) tarafından, Hollanda’nın başkenti Amsterdam Mescid-i Aksa Camii ...

Aksungur’un Doğu Türkistan izlenimleri

Sanatçı Bünyamin Aksungur, Türk Edebiyatı Vakfı’nın geleneksel “Çarşamba Sohbetleri”nde “Doğu Türkistan İzlenimleri”ni anlattı. Sanatçı Bünyamin ...