Anasayfa » Haberler » Uygur Türklerinin mezarlarını yıkıp yerine otopark yapıyorlar

Uygur Türklerinin mezarlarını yıkıp yerine otopark yapıyorlar

Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine ait mezarlıkları yıkıp, yerine oyun parkı veya otopark yaptğı ortaya çıktı. Ele geçirilen uydu görüntülerinde mezarlık arazilerinin boşaltıldığı görülüyor. Mezarlıkları talan eden Çinli yetkililer geride yıkılmış mezar taşları ve kemik kalıntıları bırakıyor.

Doğu Türkistan toplama kamplarında Uygur Türkleri’ne yönelik zulmüne devam eden Çin, ölüleri de hedef alacak kadar ileriye gitti.

Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne ait mezarları yıkan Çin Devleti, onların yerine oyun parkları ve otoparklar inşa ediyor.

Uydu yardımıyla bölgeden çekilen fotoğraflara göre Çin’li yetkililer, mezarları yıkılarak talan edilen Uygurluların kemiklerini de ortada bırakacak kadar alçaklaştı.

Mezarlıkların yıkılmasına ilişkin açıklama yapan bazı insan hakkı grupları, Çin’in mezarlıkları Uygur Türkleri’ne ait tüm izleri silmek için yıktıklarını açıkladı.  

Uydu görüntülerinden elde edilen fotoğraflara göre Doğu Türkistan’daki birçok Uygur Türkü mezarının ortadan kaldırıldığı gözlendi.

Hakkında admin