Anasayfa » Haberler » Türk iş adamı Ali Kılıç Uygur Türklerine yardım edeceği iddiası ile Çin’de tutuklandı

Türk iş adamı Ali Kılıç Uygur Türklerine yardım edeceği iddiası ile Çin’de tutuklandı

Türk iş adamı Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 2015 yılından bu güne kadar Çin’de tutuklandığı ve 12.5 yıl hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Ünlü Armatörler Doğu Türkistan’da ki kamplarda tutulduğu ve çok ağır şartlarda çalıştırıldığı öğrenildi.

Hong Kong-Japonya arasında ticari faliyet yürüten yük gemisini işi ile beraber satın alan Türk iş adamları Gemiyi Hong Kong – Japonya arasında Hurda demir nakliye işinde kullanmayı amaçlıyorlardı. Hong Kong’da tutuklanan Armatörler yargılanmak için Doğu Türkistan’a götürülerek Uygur Türklerinin bulunduğu Çin Nazi Kamplarına nakledildiler.

Zalim Çin Komünist Rejimi Armatör Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam’ın 500 bin dolar parasına ve yeni satn almış olduğu gemisine el koydu. Çin’den ”Uygur Türklerine yardım edecekti” iddiası ile tutuklandığı ortaya çıktı.

Armatörler yeni satın almış olduğu gemisinin üzerine dahi çıkmadı. Gemiyi teslim alamadan Çin’den kara propaganda ile tutuklandı. Çin Uygur Türklerini Çin’den kaçıracağı iddiası ile 12.5 yıl hapis cezası alan ünlü armatörlerden haber alınamıyor.

Çin Rejiminden Türk İş Adamlarına İftira

Ünlü ARmatör Ali Kılıç’ın ailesinden yapılan açıklamaya göre Çin’in elinde hiç bir delil olmadığı halde Ali Kılıç’a 12.5 yıl haksız ceza aldığı ve iş adamının ağır şartlarda kamplarda zorla alıkonulduğu ve bir çok Uygur Türkleri ile teşhise çıkartıldığını belirtti.

Ali kılıç’ın oğlu Ertuğrul Kılıç ; ise babam ve ortağı Murat satın almış oldukları gemiye dahi çıkamamıştı. Sözleşme masasında imzalar atıldıktan sonra tutuklandı. Gemiyi teslim almadan Uygur Türklerini kaçıracağı iddiası ile, üzerine ayak basmadıkları gemi ile insan kaçakçılığı yapacakları iddiası ile bir hayel ile tutuklandı ve hak etmediği 12.5 yıl hapis ceası aldığını öğrendik.

Ali Kılıç’ın avukatı insan kaçakçılığının cezasının Çin’de 2 ile 5 yıl arasında olduğunu aileye belirtmesine rağmen. Ortada bir tek kaçırılan veya kaçırılma aşamasında yakalanan hatta ortada gemi bile yokken insan kaçakçılığından 12.5 yıl Çin Komünist Partisi tarafından verilen ceza Çin Rejiminin zalimliğini gösteriyor.

Ortada suç yok ; sadece bir iddia var iddia ”Gemi ile Uygur Türklerini yurt dışına kaçıracaklardı”. İşin ilginç yanı ortada Ali Kılıç ve Murat Hakan Sağlam tarafından gemiye bir tek mürettebat dahi konulamamış. Türk iş adamları tarafından bir tek persenol dahi gemiye ayak basmamış. Durum bu haldeyken Çin Komünist Rejimi bu 12,5 yıl cezayı neye göre verebilir. Kaldı ki Çin’de bu suçu işlese dahi insan kaçakçılığının cezası 2-5 yıl arasında teşebbüs aşamasında olduğunu kabul etsek bile 12,5 yıl hapis cezası verilemez.

Yabancı iş adamlarına bu şekilde muamele eden ve bu kadar ağır cezalar veren Komünist Rejim Uygur Türklerine neler yapmaz ki ?

Ali Kılıç derhal serbest bırakılsın ! Ali Kılç ve Murat Hakan Sağlam Vatanları Türkiye’ye Gönderilsin ! Murat Hakan Sağlam Derhal koşulsuz Serbest bırakılsın ! Zararları maddi ve manevi tazmin edilsin !!!

Hakkında admin

x

Check Also

Uygur kadın Türkiye’de okuduğu için 20 yıl hapis cezasına çarpıtıldı

Çin komünist rejimi Doğu Türkistanlı Uygur Türklerini Yurt dışında eğitim aldığı nedeniyle tutuklayıp hapse atmaya ...

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in işkence kampında şehit oldu

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in toplama kampında şehit olduÇin Doğu Türkistan Halkını yok etmek için ...

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım ÖNSÖZ  “Bayılmadan önce duyduğum son söz  Uygur olmamın ...

DOĞU TÜRKİSTAN’DAN ACI HABERİ GELEN EKREM MEHMET’İN ARKADAŞLARI, QHA’YA KONUŞTU

Çin yönetiminin, Doğu Türkistan’daki sürdürdüğü baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan Uygur Türkleri hakkında her ...

Çin’in Doğu Türkistan’da barışçıl gösterilere kanlı müdahalesinin 11. yıl dönümü

Bugün 5 Temmuz 2020. Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de Çin güvenlik güçleri ve silahlı paramilislerin barışçıl ...

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Konseyi ...

TÜRK AVUKATLARIN DOĞU TÜRKİSTAN MÜCADELESİ: BAŞVURULAR BM’YE ULAŞTI

Türkiye’de faaliyet gösteren hukukçulardan oluşan Hukuk ve Fikir Platformu, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği baskıları, ...

Doğu Türkistan Raporu: Geçmişten Bugüne Dinî ve Etnik Baskılar

Giriş İnişli çıkışlı tarihî seyri içinde 1949 senesine kadar bir şekilde bağımsızlığını koruyan Doğu Türkistan, ...

Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz tarafından hazırlanan “Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım” ...