Anasayfa » Haberler » Çinperver Vatan Partisi’nden Doğu Türkistan Karşıtı Açıklama

Çinperver Vatan Partisi’nden Doğu Türkistan Karşıtı Açıklama

Cumhur İttifakı’nın gayrı resmi ortağı olarak adlandırılan Vatan Partisi, Doğu Türkistan’daki sistematik soykırımı duyuran ve insan hakları mücadelesine destek verenleri terör örgütleriyle ilişkilendiren alçakça bir açıklamaya daha imza attı.

Doğu Türkistan’ın yanı sıra Kırım’da da işgalci konumdaki devletlerin menfaatlerinin yılmaz savunucusu konumunda olan Cumhur İttifakı’nın gayrı resmi ortağı Vatan Partisi, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine soydaşlarını savunan insanları hedef tahtasına koyan yeni bir Doğu Türkistan açıklamasına daha imza attı.

Ankara’da “toplama kamplarındaki aileleri için eylem yapmak isteyen Uygurların şehre sokulmaması” üzerine sevinç çığlıklarına boğulan TGB isimli örgüte gösterilen tepkilere değinilen açıklamada İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin adı terör örgütleriyle beraber anıldı.

Doğu Türkistan’da sistematik bir soykırıma maruz kalan Uygurların yaşam ve vatan mücadelesinin “ABD’nin medyada dolaşıma soktuğu yalanlar” şeklinde nitelendirildiği alçakça açıklamada bazı siyasi partilere de şu sözlerle saldırıldı:

ABD’nin son yıllarda küresel düzeyde başlattığı Çin karşıtı psikolojik savaşın Türkiye’deki cephesini İyi Parti, HDP, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Saadet Partisi açmıştır. Tuttukları bu cephede, Türkiye-Çin ilişkilerine ne kadar çok darbe indirmeyi başarırlarsa ABD’nin gözüne o derece gireceklerini bilmektedirler.”

Adı Çin muhbiri ve yerli işbirlikçi sıfatlarıyla beraber anılan Doğu Perinçek’in genel başkanlığındaki partinin açıklamasında gayrı resmi ittifak ortakları AKP ve MHP’nin TBMM’de Doğu Türkistan için verilen araştırma önergelerine ilişkin oylamalarda ret oyu kullanmasından da övgüyle bahsedildi:

Bunları milliyetçilik adına yaptıklarını iddia edenlerin, HDP-PKK ile hem Meclis’te hem de diğer siyasi ve sosyal platformlarda ortak “Uygur bildirileri, önerileri” sunmalarının çelişkisini kimse gizleyemez. Bu durumda “Kahrolsun zalim Çin” sloganı atanların dava arkadaşları da PKK – HDP’liler oluyor! İşte buradaki tuzağı gördüğü için Türkiye’yi yönetme sorumluluğu taşıyan AK Parti ve MHP, Meclis’te “Doğu Türkistan” araştırma önergelerine ret oyu verdi! Ayrıca Uygurların haklarının korunması ve ilerletilmesi de Türkiye – Çin ilişkilerinin geliştirilmesine bağlıdır.

Hakkında admin

x

Check Also

Uygur kadın Türkiye’de okuduğu için 20 yıl hapis cezasına çarpıtıldı

Çin komünist rejimi Doğu Türkistanlı Uygur Türklerini Yurt dışında eğitim aldığı nedeniyle tutuklayıp hapse atmaya ...

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in işkence kampında şehit oldu

Mehmet Emincan Yunus Damollam, Çin’in toplama kampında şehit olduÇin Doğu Türkistan Halkını yok etmek için ...

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

Doğu Türkistan’da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım ÖNSÖZ  “Bayılmadan önce duyduğum son söz  Uygur olmamın ...

DOĞU TÜRKİSTAN’DAN ACI HABERİ GELEN EKREM MEHMET’İN ARKADAŞLARI, QHA’YA KONUŞTU

Çin yönetiminin, Doğu Türkistan’daki sürdürdüğü baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan Uygur Türkleri hakkında her ...

Çin’in Doğu Türkistan’da barışçıl gösterilere kanlı müdahalesinin 11. yıl dönümü

Bugün 5 Temmuz 2020. Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de Çin güvenlik güçleri ve silahlı paramilislerin barışçıl ...

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek

46 ülkeden, Çin’in Doğu Türkistan’da uygulamakta olan baskıcı politikasına destek Birleşmiş Milletler’in İnsan Hakları Konseyi ...

TÜRK AVUKATLARIN DOĞU TÜRKİSTAN MÜCADELESİ: BAŞVURULAR BM’YE ULAŞTI

Türkiye’de faaliyet gösteren hukukçulardan oluşan Hukuk ve Fikir Platformu, Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği baskıları, ...

Doğu Türkistan Raporu: Geçmişten Bugüne Dinî ve Etnik Baskılar

Giriş İnişli çıkışlı tarihî seyri içinde 1949 senesine kadar bir şekilde bağımsızlığını koruyan Doğu Türkistan, ...

Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım

İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Yılmaz tarafından hazırlanan “Doğu Türkistan Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım” ...