Anasayfa » Foto Galeri

Foto Galeri

Doğu Türkistan’lı yaşlı adamın feryadı

Uygur Türkleri, Çin toplama kamplarında yaşanan zulmü protesto etmek amacıyla ABD’de bir gösteri düzenledi. Uygur Türklerinden olan bir amca ise yaşanılanları gözyaşları içinde anlattı. “Bizden daha fazla aşağılanmış, hor görülmüş hayvanlar bile görmedim. İnsan öldüren timsahları bile himaye eden teşkilatlar var. Biz insan olarak sahipsiziz.’ diyerek göz yaşlarına boğulan yaşlı Uygur, kendisiyle beraber çevresindekileri ve izleyenleri de gözyaşlarına boğdu.

Devamını Oku »

Çin işgal altındakı Doğu Türkistanda toplumsal yaşam

KAŞGAR Tek derdi geçim davası olan Uygur Türkünden ne istersin zalim Çin? Resimler 2013 yılının Ocak ayında Kaşgar halk pazarında, Prof. Dr. İsmail Doğan ve Ekrem Barak Arikoglu Çekmiştir. Bugün bir milyondan fazlası toplama kamplarında bulunan Uygur Türkleri beş yıl öncesini mumla aramaktadır. Allah’ım zalimleri Kahhar sıfatınla kahreyle!

Devamını Oku »

Mehmet Görmez Doğu Türkistandaki Uygur Türkleri ziyaret etti

Mehmet Görmez: “Dinin doğru anlaşılması ve doğru tatbik edilmesi sağlıklı bir din eğitimi sayesinde mümkündür…” Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve beraberindeki heyet Sincan İslam Akademisi’ni ziyaret etti. İki yüz öğrencinin eğitim gördüğü akademiyi gezen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yetkililerden bilgi aldı. Sincan İslam Akademisi’nin önemine vurgu yapan Başkan Görmez, “İslam cehaleti kabul etmez. Bu yüzden İslam’dan önceki ...

Devamını Oku »