Anasayfa » Haberler » tüm camilerde şehitler, Filistin, Doğu Türkistan tüm mazlumlar için dualar edildi

tüm camilerde şehitler, Filistin, Doğu Türkistan tüm mazlumlar için dualar edildi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cuma namazı sonrası tüm camilerde şehitler, Filistin, Doğu Türkistan ve dünyadaki tüm mazlumlar için dualar edildi.

Türkiye genelindeki tüm camilerde Cuma namazı sonrası şehitler, Filistin, Doğu Türkistan ve dünyadaki tüm mazlumlar için dualar edildi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da “İl Buluşmaları” kapsamında geldiği Samsun’daki İlkadım Büyük Camii’nde gerçekleştirilen dua programına katıldı.
Burada hutbe irad eden ve cuma namazını kıldıran Başkan Erbaş, daha sonra şehitler ve dünyadaki tüm mazlumlar için dua etti.
Başkan Erbaş, duasında şu niyazda bulundu:
“İlahi Ya Rabbi! Bu mübarek cuma saatinde Mescid-i Nebevi’nin, Beytullah’ın şubesi olan bu caminin kubbesi altında ellerimizi Senin rızan için kaldırdık, yalvarıyoruz, yakarıyoruz, dualarımızı kabul eyle.
Yıllardan beri Kudüs’te, Filistin’de, Mescid-i Aksa’da, yurdunu, yuvasını, evini, barkını korumak için mücadele eden Müslüman kardeşlerimiz var, onlara yardım eyle Ya Rabbi! Zalimlere karşı yardım eyle, vermiş oldukları mücadelede kendilerine zaferler nasip eyle Ya Rabbi! Zalim işgalcileri kahru perişan eyle Ya Rabbi!
İlahi Ya Rabbi! Müslüman kardeşlerimizi göklerdeki meleklerinle te’yid eyle. Müslümanlara birlik, beraberlik nasip eyle, İslam dünya iki milyar civarındaki Müslümanları birlik, beraberlik içerisinde zalimlere karşı, mazlumların yanında yer almalarını nasip eyle Ya Rabbi!
Gazze’de Filistin’de yapılan bu zulmün durmasında Müslümanların birlik, beraberlik içerisinde çalışmalarını nasip eyle Ya Rabbi!
İlahi Ya Rabbi! Zalimleri zalimlere musallat eyle, onları birbirlerine düşür Ya Rabbi! Müslümanlar için, devletimiz, milletimiz için kurmuş oldukları her türlü hile, desise ve tuzakları kendi başlarına makus eyle Ya Rabbi!
İlahi Ya Rabbi! Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, namusumuz, yurdumuz için çalışan kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi, sınırlarımızın içinde ya da ötesinde teröristlerle mücadele eden şanlı ordumuzu karada, havada, denizde, her yerde ve her zaman mansur ve muzaffer eyle.
İlahi Ya Rabbi! Peygamber ocağı şanlı ordumuzdaki askerlerimiz mücadele ederken şehit oluyorlar. Tüm şehitlerimize rahmet eyle, gazi olan askerlerimize, Mehmetçiğimize, polisimize, askerimize, güvenlik güçlerimize hayırlı ömürler nasip eyle, yaralı olanlara şifalar nasip eyle Ya Rabbi!”

biz Doğu Türkistan Haber ve Araştırma merkezi olarak Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri başkanlığına teşekkür ederiz. Türkiye Mazlumlara destek vermeye devam eden müddetçe daha da güçlenecektir daha çok toplumu dost olarak kazanacaktır.

Hakkında admin

x

Check Also

Uygur genç, Doğu Türkistan’da 11 yıl önce katıldığı İslami çalışmalar nedeniyle hapse atıldı

RFA Uygur, bir zamanlar Doğu Türkistan’ın İli Kazak Özerk Bölgesi’ndeki bir medresede İslami ilimler yürüttüğü ...

Çin Zulmü Altındaki Doğu Türkistan Masaya Yatırıldı

Merzifon Ülkü Ocakları, yıllardır Çin hükumetinin çeşitli zulümleri altında yaşam savaşı veren “Doğu Türkistan” konusunu ...

Doğu Türkistan’da aile dramı: En son 4 yaşındayken gördüğü oğlunun öldüğünü, 5 yıl sonra öğrenebildi

Oğlu Seyfullah henüz 4 yaşındayken Doğu Türkistan’dan çıkmak zorunda kaldı. Çocuk 2017’de hayatını kaybetti… Babası ...

Diyanet İşleri Başkanlığı, cuma hutbelerinde Filestin ve Doğu Türkistan için dua edilmesini istedi

Diyanet İşleri Başkanlığı

Giresun’da Doğu Türkistan Konferansı Gerçekleşti

Giresun Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Topluluğu ile Türk Dünyası Araştırma Topluluğunun iş birliğiyle, 4 Ocak 2024 ...

Dünyadan Sesler-2: Doğu Türkistan

Dünyadan Sesler-2: Doğu Türkistan programına konuşmacı olarak Abdulkayyum EMİN katılıyor.

Doğu Türkistan Heyeti TİKA’yı ziyaret etti

Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği (@UDTSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hidayet Oğuzhan (@HOghuzkhan) ve beraberindeki ...

Prof. Dr. Remzi Kılıç Oğrencilerimize Doğu Türkistan’ı Anlattı

Kayserinin Melik Gazideki Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Doğu Türkistan ilgili Seminer düzenlendi.

konferansta Doğu Türkistan Devasının desteklenmesi gerektiği konusunda çağrı yapıldı

15. Dünya Doğu Türkistan Kardeşlik buluşması Konferansı ve 6. Doğu Türkistan Milli Birlik Şurası toplantısı, ...