Anasayfa » Ana Sayfa » Doğu Türkistan’da zulüm sürüyor: Bayraklı’da Uygur Türklerine destek eylemi!

Doğu Türkistan’da zulüm sürüyor: Bayraklı’da Uygur Türklerine destek eylemi!

Zafer Partisi Bayraklı İlçe Başkanlığı ve Gençlik Kolları, 01 Haziran Cumartesi günü Bayraklı Sevgi Yolunda, Doğu Türkistan’da Çin Hükümeti tarafından zulme uğrayan Uygur Türkleri için sessiz eylem gerçekleştirdi.

Zafer Partisi İl Yönetimi ve diğer ilçe teşkilatlarının da destek verdiği eylemde, Doğu Türkistan Türklerini sembolize eden maskeler takılarak sessizce oturuldu. Oturma eylemi sonrası İstiklal Marşı okundu ve ilçe başkanı Fatih Aydemir’in basın açıklaması sonrası eylem sonlandırıldı. Fatih Aydemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Doğu Türkistan eyleminde,zalim Çin yönetiminin acımasız ve insanlık dışı politikaları altında ezilen soydaşlarımızın sesi olmak, onların yaşadığı korkunç zulmü dünyaya haykırmak için toplandık.

Doğu Türkistan, Türk milletinin kadim topraklarından biridir. Tarih boyunca Türklerin hüküm sürdüğü bu topraklar, 1949 yılında Çin’in işgaliyle kara günlere gömülmüştür. O tarihten bu yana, Çin yönetimi, Uygur Türklerini asimile etmek, kimliklerini yok etmek ve tarih sahnesinden silmek için sistematik bir soykırım uygulamaktadır. Bu zalimce politikalar, bugün de devam etmekte, her geçen gün daha da acımasızlaşmaktadır.

Bugün, Doğu Türkistan’da yaşananlar, insanlık tarihinin en büyük trajedilerinden biridir. Çin hükümeti, sistematik bir şekilde Uygur Türklerini yok etmeye çalışmakta, binlerce kardeşimizi zorla kamplara kapatmakta, işkenceye maruz bırakmakta ve kimliklerinden, inançlarından koparmaktadır. Kadınlarımız kocasız bırakılmakta, çocuklarımız yetim bırakılmakta, masum insanlar akıbeti belirsiz şekilde ortadan kaybolmaktadır. Türk kadınları, Çin askerlerinin tecavüzlerine maruz kalmakta, aileler paramparça edilmektedir. Bu zulme sessiz kalmak, insanlığa ihanettir!

Çin’in uyguladığı bu soykırım politikaları, sadece Uygur Türklerinin değil, tüm insanlığın vicdanını kanatmaktadır. Bizler, Türk Milliyetçileri olarak, bu insanlık dışı uygulamalara karşı susmadık, susmayacağız! Bugün burada toplanan bizler, bu zulme karşı durmak ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin sesi olmak zorundayız. Bizler, Türk Milletinin evlatları olarak, bu zalimliği kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz! Bugün Türkiye, AK Parti’nin basiretsiz ve vurdumduymaz yönetimi altında, Suriyelilere, Afganlara ve Araplara kucak açarken, öz kardeşlerimizi, Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı görmezden gelmektedir. Bazı zerzevatlar Müslüman olmayan Türklerin, Türk olmadığını iddia ediyor.

AK Parti’nin şımartmış olduğu o zerzevatları bir gün ayağımızın altında ezeceğiz, ant olsun! AK Parti hükümeti, Çin’in zalimce uyguladığı bu soykırım karşısında sessiz kalarak Türk milletine ihanet etmektedir. Bu kabul edilemez! Biz, Türk milliyetçileri olarak, bu adaletsizliği asla kabul etmeyeceğiz. Bizim davamız, Türk milletinin birliği ve dirliğidir.

Aynı zamanda, ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bu konudaki sessizliği Türk milletine ihanettir. Atatürk’ümüzün ilkelerinden ve Cumhuriyet Halk Partisi‘nin altı okundan biri olan milliyetçiliği maalesef uzun bir süredir hissedemiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün partisi olduğunu unutmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi, milletimizin beklentilerine ve taleplerine cevap vermekten acizdir. Bu durum kabul edilemez! 

Bizler, tarih boyunca zulme karşı durmuş, adaletin ve hakkın savunucusu olmuş bir milletin evlatlarıyız. Bugün de aynı kararlılıkla, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin yanında durmalıyız. Türk Milliyetçiliği sadece bir siyasi görüş değil bir hayat felsefesidir. Bu felsefe, bize her zaman ve her yerde haksızlığa karşı durmayı, mazlumun yanında olmayı emreder.

Bugün burada, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin sesi olmak için toplandık. Onların yaşadığı zulmü, baskıyı ve acıyı duyurmak için buradayız. AK Parti hükümetinin bu konudaki sessizliğini ve duyarsızlığını kınıyoruz. Bizler, Suriyelilere, Afganlılara ya da Araplara değil kendi soydaşlarımıza, öz kardeşlerimize sahip çıkmalıyız.

Hakkında admin

x

Check Also

Doğu Türkistan’da Dini inanca ve dini etlikliklere katılmak yasak,

Çin’den çok Çincilik yapanlar “Doğu Türkistanlılar dini inanç konusunda özgürdür” yaygarası yapıyordu ya, buyrun burdan ...

Doğu Türkistanlılar, Antalya’da yangınla mücadeleye destek oluyor

İstanbul’dan yola çıkan Doğu Türkistanlılar, orman yangınlarının etkili olduğu Antalya’nın Manavgat ilçesine ulaştı. Yaşanan orman ...

Gelecek Partisi’nden Doğu Türkistan için 100 bin imza!

Gelecek Partisi’nin Türkiye genelinde düzenlediği “Doğu Türkistan Yalnız Değildir. Doğu Türkistan Kadınlarının Sesiyiz” başlıklı imza ...

Çin zulmünü kendi verileriyle ele verdi! Uygur olmak hapse girmek için yeterli

Çin hükümetinin yayımladığı veriler zulmün boyutunu gözler önüne serdi. Kendi verileriyle kendini ele veren Çin’in ...

Çin, Doğu Türkistan pamuğu almayı bırakan H&M’i ülkedeki alışveriş platformlarından siliyor

İsveç merkezli giyim mağazası zinciri H&M’in, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerinin pamuk tarlalarında zorla çalıştırılması iddiaları ...

Doğu Türkistanlılar Çin dışişleri bakanının Ankara ziyaretini protesto etti.

25 Mart perşembe günü Çin dışişleri bakanı Vang Yi’in Ankara ziyaretini tepki gösteren binlerce Doğu ...

Doğu Türkistan’da devam eden soykırım basın açıklaması gerçekleşti

Doğu Türkistan’da, işgalci Çin yönetimi tarafından açık ve net bir şekilde soykırım yapılmaktadır. Çin, soykırım ...

Davutoğlu’ndan Akşener’e Uygurlar konusunda teşekkür

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Uygurların daima yanında olduklarını ifade ederek TBMM’de mücadele ettiği ...

Zoom’a rakip Yerli video konferans ürünü HAVELSAN Diyalog

Türk savunma sanayisinin yazılım tabanlı çözüm merkezlerinden HAVELSAN, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan ...